top of page

אמנות הקשב
אימון אישי לאמנים ולאתגרי קשב וריכוז

טל ארבל היא מוזיקאית מקצועית ומאמנת אישית מוסמכת

מתמחה באימון אישי עבור אמנים ואתגרי הפרעת קשב וריכוז בכל הגילאים  

42_crop.JPG

בדומה לספורטאים - אמנים מתחומים שונים מתמודדים בימינו עם אתגרים רבים כגון ניהול זמן, תכנון שגרת אימונים/עבודה שוטפת או הכנה לקראת הופעה, דימוי עצמי המפריע להם להאמין ביכולות שלהם, דחיינות... ועוד. האימון מקנה זוויות ראייה חדשות, כלים להיכרות עצמית וטכניקות ליצירת העצמה, בניית חוויה חיובית, שגרות והרגלים מקדמים, עבודה על חוזקות ומסוגלות אישית - כל זאת על מנת להציב מטרות ברורות וגם ליהנות וללמוד מהדרך אליהן. 

אימון אישי לאמנים ולהפרעת קשב וריכוז

אני מציעה פגישות של אימון אישי ממוקד עבור תלמידים, סטודנטים לאמנויות ואמנים מקצועיים. האימון מתאים למבוגרים ולצעירים העוסקים באמנויות הבמה, אמנות פלסטית וחזותית ויוצרים מתחומים שונים - כאלה שמתמודדים עם אתגרי קשב וכאלה שלא:-)

בתור מוזיקאית מקצועית בעלת וותק וניסיון רב בעולם האמנויות בישראל ובאירופה, אני מביאה לתהליך האימון ראייה רחבה ומשלבת ערך מוסף של ייעוץ מקצועי בהתאם לצורך. 

באימון קשב האמנות והיצירה מהוות רקע ללמידה של תכנון פרוייקטים בנוסף לחיזוק פונקציות ניהוליות קוגניטיביות. ולעתים, האמנות משמשת אותנו ככלי נוסף להתמקדות ולהתבוננות מעמיקה.

מה קורה במפגשי אימון אישי? איך זה בדיוק עובד?

התהליך האימון מבוסס על שותפות בין המאמנת למתאמנ.ת. ביחד נמפה את המצב המצוי ונגדיר את המצב הרצוי, ואת הדרך שתוביל אליו - הכי קרוב שאפשר. 

נקודת המוצא שלנו היא שהמתאמן הוא המומחה לחייו שלו - הכל קורה בגובה העיניים, ואיני באה לתקן את מה ששבור, להציף סיפורי חיים קשים או טראומות (למרות שלעתים עשוי להיות להם חלק אינפורמטיבי בתהליך).

 

פעמים רבות נגלה ביחד שכמה מהתשובות נמצאות כבר בפנים - אם רק יודעים לשאול את השאלות הנכונות. לכן בתור מאמנת אני שואלת הרבה שאלות שמכוונות את המתאמן להסתכלות חדשה על חייו - זה המקום בו נופלים 'אסימונים' ומתגלות תובנות פורצות דרך. המשותפת שלנו: לחוות תוצאות תוך כדי התהליך, ולרוב גם הרבה אחריו.

 

במהלך הפגישות אני מחויבת להקשבה ממוקדת ומקצועית, שמבדילה בין הפרטים החשובים לסיפורים שעוטפים ומסתירים אותם. אני מזהה דפוסי מחשבה, אמונות ודעות אשר עשויים להגביל את המתאמן ולמנוע ממנו להגשים את מטרותיו. מתוך הידע והניסיון המקצועי שלי אני גם מציעה כלים שונים ומגוונים בהתאמה אישית עבור המתאמן. אלו יכולים להיות תרגילי דמיון מודרך, תרגילי כתיבה קצרים, דפי עבודה, שאלונים, הנחיה לשימוש בעזרים לניהול זמן ומשימות, ועוד. הכלים תורמים ליצירת בהירות והיכרות מחודשת של המתאמן עם עצמו - וכך ניתן גם להתאים ולבסס הרגלי חיים שיקדמו אותו באופן עקבי אל עבר המטרות שהוצבו. 

מה קורה במפגשים

חבילות אימון: 

מפגשי אימון אישי מתקיימים פנים אל פנים או באמצעות האינטרנט (באפליקציית זום וכדומה). משך תהליך האימון אינו אחיד - לפעמים מספיקות כמה פגישות מיקוד ספורות ולפעמים נדרש זמן רב יותר.

לפני שמתחילים, אפשר לערוך שיחת היכרות בטלפון, במהלכה אשמח לענות על שאלות לגבי התהליך ולספר לך על חבילות האימון, תעריפים ועוד.

מפגשי האימון בדרך כלל אורכים 60, 90 או 120 דקות.

אפשר לבחור מבין החבילות המוצאות או להתאים חבילה במיוחד בשבילך:

אימון פוקוס: מפגש חד פעמי. נועד להתמקדות בנושא מסוים, יצירת בהירות ותכנית פעולה קצרה וקולעת.

אימון דואט: שני מפגשים שמתאימים לעבודה ממוקדת המאפשרת התחלה של יישום תכנית הפעולה אחרי המפגש הראשון, עם דיוק והמשך במפגש השני.

אימון חמסה: סדרת חמישה מפגשי אימון המאפשרים התבוננות בדפוסי התנהגות ותקשורת, לצד עבודה עם כלים שונים המותאמים לתחום בו רוצים להעמיק.

אימון 10: סדרה של 10 מפגשים בהם נסמן מטרות, נבחן לעומק את ההרגלים הבולמים שמפריעים לך ונלמד הרגלים מקדמים שמותאמים אליך אישית. נראה כיצד הנושאים עליהם אנו עובדים באים לידי ביטוי במצבי חיים שונים ונתרגל כלים אפקטיביים ליצירת שינוי שימשיך לשרת אותך גם הרבה אחרי שהתהליך יסתיים.

אימון פתוח: מספר מפגשים מותאם לבחירתך.

(על מנת לחוות שינוי מומלץ לשמור על ריתמוס קבוע של תדירות שבועית או דו שבועית).

לאחר תום התהליך ניתן לקבוע פגישות תחזוקה וריענון מעת לעת.

חבילות אימון

* נשמע מתאים או מסקרן? אפשר לערוך שיחת היכרות בטלפון (ללא תשלום)

לתיאום - אנא צרו קשר

אמנות הקשב - הרצאה חוויתית:
מבט חדש על הפרעת קשב - במילים ובצלילים

טל ארבל בהרצאה שוברת מיתוסים, שתשנה את זווית הראיה שלנו על התופעה שרבים כל כך מתמודדים איתה. בשילוב קטעי נגינה בויולה דה גמבה - כלי קשת ייחודי מתקופת הבארוק, נראה איך קשב מדויק פנימה ומבט מחודש על האתגרים יכולים להפוך למתנות מפתיעות. הזדמנות לקבלת פרספקטיבה רעננה, כלים שימושיים והרבה השראה!

מתאים למבוגרים וצעירים מגיל תיכון.

הרצאה אמנות הקשב

להזמנת ההרצאה - צרו קשר.

TAL_ 591.JPG

לקריאת מאמר מאת טל ארבל על ניהול זמן ותכנון פרויקטים למוזיקאים - לחצו כאן

מאמר תכנון פרוייקטים

במיוחד למבקרי האתר: מוזמנים להתנסות בשני תרגילי אימון קצרים!

 

לחצו כאן לאימון בזק מס. 1 בשלושה צעדים

לחצו כאן לאימון בזק מס. 2 בשלושה צעדים

תרגילי אימון
bottom of page